دستاورد دانش‌بنیان‌های فعال پتروشیمی در کیش به نمایش درآمد؛ توانمندی فناوران به صنایع معرفی شد

با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد.

دستاورد دانش بنیان های فعال پتروشیمی در کیش به نمایش درآمد؛ توانمندی فناوران به صنایع معرفی شد. با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد. دستاوردهای قابل توجه دوره نخست «نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی»، متولیان این رویداد را به برگزاری دومین دوره آن با مشارکت بازیگران این عرصه ترغیب کرد.

دستاورد دانش‌بنیان‌های فعال پتروشیمی در کیش به نمایش درآمد؛ توانمندی فناوران به صنایع معرفی شد

با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد.
 
دستاوردهای قابل توجه دوره نخست «نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی»، متولیان این رویداد را به برگزاری دومین دوره آن با مشارکت بازیگران این عرصه ترغیب کرد. بر همین اساس نیز 27 بهمن ماه سال 99، این رویداد فناورانه در کیش کار خود را آغاز کرد و تا 29 بهمن‎‌ماه نیز ادامه داشت.

از جمله دستاوردهای دوره پیشین این رویداد می‌توان به «حضور بیش از ۱۶۰ شرکت داخلی»، «برگزاری 17 نشست تخصصی با حضور نمایندگانی از  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سازندگان تجهیزات صنعت پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «برگزاری بیش از 400  نشست بین مشارکت کنندگان» و «عقد بیش از ۲۴ تفاهم‌نامه» اشاره کرد.

همه شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس ضمن حضور در این نمایشگاه، نیازمندی‌های خود را به تولیدکنندگان تجهیزات و شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه و شرکت‌های فناور و توانمند داخلی نیز ظرفیت‌های دانشی و تخصصی خود را به این شرکت‌ها عرضه می‌کنند. این کار فضا و شرایط را برای آغاز همکاری میان عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان این تجهیزات فراهم می‌کند.

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با مشارکت در این رویداد زمینه را برای «برگزاری پنل‌های تخصصی»، «معرفی نیازهای صنایع و سازمان‌ها»، «برگزاری نشست‌های رودررو در زمینه حل چالش‌ها و نیازهای فناورانه این حوزه»، «ارائه توانمندی‌ شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پتروشیمی» و در نهایت «تقدیر از شرکت‌های فناور برتر و برگزیده دوره پیشین» را فراهم کرده است.

این ستاد با هدف شناسایی چالش‌ها و نیازهای فناورانه صنایع و سازمان‌های حوزه پتروشیمی و ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و شتاب‌دهنده‌های حوزه آب و انرژی در این رویداد همکاری کرده است تا شبکه‌ای میان اجزای اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری در حوزه آب و انرژی شکل گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های دومین نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی موضوع تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های صنعت پتروشیمی و تامین مالی سازندگان داخلی تجهیزات صنعت پتروشیمی بود که با حضور گسترده بانک‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه و عقد تفاهم‌نامه‌ها و اختصاص اعتبارات و روش‌های جدید تامین مالی به فعالان این صنعت همراه بود.

 

 
 
کلمات کلیدی
//isti.ir/ZFSq